1. Ana Sayfa
 2. Vize
 3. Schengen Ticari Vize Evrakları 2021

Schengen Ticari Vize Evrakları 2021

Schengen Ticari Vize Evrakları

Schengen Ticari Vize Evrakları 

Schengen Ticari Vize Evrakları, Schengen vizesi birçok Avrupa ülkesini vizesiz olarak seyahat edebilme imkânı veren bir vize türüdür. Dünyada ki en geniş serbest seyahat bölgesi olarak da tanımlanabilecek bir vizedir. Schengen vizesi aldığınızda bu bölgeye dâhil olan ülkeleri ziyaret etmek istediğinizde ekstra bir vize almanıza gerek yoktur. Hem iş hem de turizm nedeniyle alınabilen bu vize türünde ülkelerde ki kalabilme süresi en fazla 90 gün olarak sınırlandırılmıştır. Bu nedenle de ticari bir amaç ile Schengen ülkelerinden birini ziyaret edecek olan kişiler Schengen ticari vizesi almak durumundadır. Vize için gerekli evraklar arasında şunlar mutlaka olmalıdır:

 • Pasaport
 • Ticari vize için başvuru formu ve dilekçesi
 • Davetiye
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir tane biyometrik fotoğraf
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Sponsor bilgileri
 • Finansal durumu gösteren dokümanlar
 • Şirket ve iş bilgileriniz

Bu belgeler ticari vize alacak olan kişilerin hazırlaması gereken standart belgelerdir. Belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması ve kurumlara randevu gününde tek bir dosya halinde teslim edilmesi gereklidir.

Fransa Ticari Vize Dilekçe Örneği

Fransa Ticari Vize Dilekçe Örneği , Fransa ticari vize alacak olan kişilerin mutlaka uygun şekilde hazırlanmış bir dilekçeyi belgeleri ile birlikte yetkili mercilere sunması gereklidir. Bu dilekçenin yazımında mutlaka istenilen kriterlere uygun hareket etmeniz gerekiyor. Fransa ticari vize dilekçe örneği incelenerek de kusursuz bir şekilde vize dilekçenizi yazabilirsiniz.

Vize dilekçenizi yazarken mutlaka ilgili kuruma hitaben yazmanız gerekiyor. Bunun yanında dilekçenin baş tarafında mutlaka seyahatin amacını detaylı olarak belirtmelisiniz. Aynı zamanda hangi alanda ticari amaç taşıdığınızı da yazmanız gerekiyor. Dilekçenizde seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, varsa sponsor bilgiler, gidilecek yerleri detaylı olarak belirtmelisiniz.

İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği

İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği İtalya’ya ticari bir amaç için seyahat etmeyi düşünüyorsanız mutlaka vize dilekçenizi bu kritere uygun olarak yazmanız gerekiyor. Dilekçenizde ticari amacınız, gidilecek yerlerin detaylı bilgisi, şirket bilgileri ve sponsor bilgilerine yer verilmelidir. Eğer bir konferans katılımı için gitmeyi düşünüyorsanız yine bu konferansın detaylarına da değinmelisiniz.

Şirketinizde ki bulunduğunuz pozisyon, seyahatin başlama ve bitiş tarihleri ve finansal durumları gösteren her bilgiye detaylı olarak yer verilmelidir. İtalya ticari vize dilekçe örneği üzerinde yer alan tüm alanların detaylı olarak doldurulması, imzalı ve tarihli olarak konsolosluklara teslim edilmelidir.

Yorum Yap

Yorum Yap