1. Ana Sayfa
  2. Yurtiçi rehberi
  3. Fethiye Saklıkent Kanyonu 2021

Fethiye Saklıkent Kanyonu 2021

Fethiye Saklıkent Kanyonu

Fethiye Saklıkent Kanyonu

Ege taraflarında tatil yapmak istiyor iseniz sizler için en güzel seçim Fethiye olacaktır. Fethiye sizlerin de bildiği gibi her ne kadar Ölüdeniz ile ön plana çıkmış olsa da onun haricinde birçok doğal güzelliği vardır. Bu doğal güzelliklerden birisi de şüphesiz ki Saklıkent Kanyonu’dur. Saklıkent Kanyonu, Fethiye merkezden ortalama 45 dakika uzaklıktadır. Saklıkent kanyonu insanlarca bilinen birçok bölgeye yakın olsa da 26 yıl önce bir vatandaş tarafından keşfedilmiştir.

fethiye saklıkent kanyonu
fethiye saklıkent kanyonu

 

 

Saklıkent Milli Parkı

Fethiye’nin en güzel ve en özel yerlerinden biri olan Saklıkent Milli Parkı insanlara mükemmel vakit geçirebileceğiniz bir milli parktır. Saklıkent milli parkı gezilmesi gereken ve doğal güzelliğiyle eşsiz olan bir doğa mucizesidir. Günlük özel turlarla gidebileceğiniz ya da Saklıkent Milli Parkı’na, isterseniz araba kiralayıp gidebilirsiniz. Anca Fethiye’de tatil yapmaya geldiyseniz mutlaka burayı görmeden gitmemelisiniz. Kiraladığınız arabanızla, katıldığınız tur ile ilk oraya gittiğinizde sizi kayaların arasında gizlenmiş kanyon karşılar. Kanyon da bulunan suyun içerisinde yürümek zorunda kaldığınız için aynı zamanda kayaların üzerinden de geçmek durumunda kalacaksınız, bu yüzden sandalet ya da sert bir yapıya sahip olan ayaklarınızı koruyabilecek bir terlik giymenizi öneririz. Eğer yanınızda götürmeyi unutur iseniz oralarda bu tarz eşyaları kiralayabilecek ve gezintinizi daha lüks hale getirecek yerler vardır. Ve söylemeden geçemeyeceğiz ilk geldiğiniz de üstünden yürüdüğünüz kayalıklara bağlı olan köprü ile zaten ister istemez büyüleniyorsunuz.

Altınızda akmakta olan kanyon ile harika ve heyecan dolu bir yürüyüş sizleri bekliyor. İlk seferde kanyondan akan su size çok sakin ve nazik gelebilir ancak ilerledikçe suyun şiddetinin arttığını göreceksiniz. Böyle bir suda yüzmek için bile buraya gelmek isteyen çok sayıda insan var. Daha fazla ilerlediğiniz de minik bir doğa harikası olan adaya giden yol ayrımı ile karşılaşacaksınız. Ağaçların ve kayaların arasında ilerlemeye devam ederken suyun şiddetli sesi kulaklarınıza çok hoş gelecek ve doğal ortamdan çok keyif alacaksınız. Akdeniz sıcaklarından eğer bunaldıysanız kesinlikle serinlik konusunda sizleri kesinlikle tatmin edecek olan bu kanyon çok serin suları ve ortamı ile sizleri bekliyor. Ayrıca daha çok ilerlediğiniz de oturup suyu izleyebileceğiniz, piknik yapabileceğiniz ve dinlenebileceğiniz masaların bulunduğu bir yere çıkacaksınız. Burada da doğal güzelliklerin tadını istediğiniz kadar çıkarabilirsiniz.

Fethi Saklıkent Kanyonu’nun Özellikleri

Yazın en sıcak aylarında Fethiye gibi bir cennete tatile gittiyseniz, halk arasında cehennem sıcakları dediği sıcaklarla karşılaşmanız çok yüksek. Havada yüksek oranda nem olduğu için tatile giden insanlar sıcaktan çok bunalıyor ve kendilerini serinletecek bir şeyler arıyorlar. Fethiye Saklıkent kanyonu tam da insanların istedikleri şekilde serinleyebileceği ve sıcaklardan uzaklaşabileceği bir doğal güzellik. Soğuk suları ve mükemmel manzarası ile hem vücudunuzu hem de zihninizi rahatlatabileceğiniz, bütün bir gününüzü geçirebileceğiniz etkinlikler ve turlar ile sizleri bekliyor. Burada gezmek ve keşfetmek için hırçın, soğuk suların içinden geçmeniz gerektiği için aslında gezerken bile serinleyecek ve kendinizi rahat hissedeceksiniz. Ayrıca bölgede bulunan yapıtlarda kesinlikle doğal metaryeller ile yapılmıştır ve doğal ortam kesinlikle bozulmamıştır. İlk seferde sizlere bahsettiğimiz girişte ki halat ile bağlanmış köprü gibi şeylerden bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu sayede insanların doğal güzellikleri görmek için geldiği ortamı bozmayan yapıtlar insanları rahatsız etmiyor. Ayrıca tur esnasında unuttuğunuz, almak istediğiniz ya da ihtiyacınız olan herhangi bir şeyi oradaki satış yapan noktalardan alabilir ve ihtiyacınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. Bu sayede hiçbir şekilde doğal güzellikler ile aranıza bir şey giremez.

Yorum Yap

Yorum Yap