1. Ana Sayfa
  2. Yurtiçi rehberi
  3. Didim Gezi Rehberi 2021

Didim Gezi Rehberi 2021


Didim Gezi Rehberi 2021

Didim’in En Güzel Koyları ve Plajları

Didim; Aydın’a bağlı harika doğası, insanı büyüleyen mavisi ve yeşiliyle meşhur bir ilçedir. Unutulmaz bir tatil için en doğru adres Didim’in en güzel koyları, konforlu plajları olacaktır.
Didim’in en güzel koyları denince şüphesiz herkesin aklına Manastır koyu ve plajı gelmektedir. Yunanistan Adalarının gözle görülebildiği bu koy her ne kadar turistlerin rağbet ettiği bir bölge olsa da serin ve temiz sularıyla yaz aylarında sizi oldukça mutlu edeceğine emin olabilirsiniz. Manastır Koyu ve Plajı’nın yanı sıra Didim koy ve plaj cenneti gibidir.

Altınkum Plajı

Adını altın sarısı kumlarından alan Altınkum Plajı; sığ ve berrak suyuyla karşılıyor bizleri. Burası otel ve restoran bakımından zengin olmasından kaynaklı çoğu zaman kalabalık bir bölgedir. Girişleri ücretsiz olmasına karşın şezlong ve şemsiye istemeniz durumunda ücret ödemeniz gerekmektedir. Altınkum Plajı uzun bir sahile sahiptir. Eğer kalabalığı pek sevmeyen bir yapıya sahipseniz Altınkum’un biraz ilerisinde Didim 1. Koy Plajı ve 2. Plaj bulunmaktadır. Bu bölgeleri de tercih edebilirsiniz.

 

didim altınkum plajı

Manastır Koyu ve Plajı

Yazımızın en başında da bahsettiğimiz bu koy ve plajı daha detaylı bilmeniz gezinizi gerçekleştirmeden önce size ışık tutacaktır. Manastır Koyu ve Plajı; diğer koylara görece daha sakin olan, ulaşımda zorluk çekseniz de yolun sonunda manzarası ve deniziyle sizi memnun edecek bir koydur. Gitmeden önce muhakkak yol planı yapmanızı öneririz.

 

didim manastır koyu plajı

 

Akvaryum Koyu ve Plajı

Didim’de tekne turu yaparken güzel bir koya uğramak isteyenlerin noktasıdır denilebilir. Adını tıpkı bir akvaryum kadar berrak ve temiz olmasından alan bu koyu listenize eklemekte fayda var.

 

didim akvaryum koyu

 

Martı Koyu/ Cennet Plajı

Bölgenin uğrak olmasına rağmen temiz koylarından biri olan Martı Koyu diğer adıyla Cennet Plajı yine tekne turuyla uğrayabileceğiniz koylardan biri konumundadır.

 

didim martı koyu cennet plajı

Akbük Didim Saplı Ada

Bu adanın en güzel yanı; tam karşısında su üzerinden yürüme mesafesinde başka bir ada bulunması denilebilir. Ada ismini; denizde bulunan kayalıklar. Sığ fakat temiz suyu üzerinde yürürken size kendinizi çok iyi hissettirecek. Bu koyu da listenize eklemeyi unutmamanızı öneririm.

 

didim sapli ada

 

Dalyanaki Koyu

Didim’in bilinen sitelerine ev sahipliği yapan bu koy; sakin ve rüzgâr almayan, tekneler için doğal bir liman görevi görmekte olan bir koy olarak bilinmektedir. Didim’de Tekne Turu yapmak isteyenler için tercih edilebilir koylar arasında yer almaktadır.

 

dalyanaki koyu

 

Akkum Sağtur Plajı

Ulaşım için araca ihtiyaç duysanız da kamp yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında olan bu plaj oldukça güzeldir. Gününüzü mavi suların sakinliğinde geçirebileceğiniz gibi meraklıları için su sporları da mevcut. Gün sonunda yorgunluğunuzu kamp alanında manzara karşı giderebileceğiniz bu plaj Didim’de gideceğiniz koy ve plajlar arasında yer almaya aday konumdadır.

 

akkum sağtur plajı

 

Sarıkum Plajı

Altın sarısı kumları ve berrak suyuyla sizi deyim yerindeyse meftun edecek bu plaja muhakkak gitmelisiniz. Dağlık alanına doğru yürürseniz dalış yapabileceğiniz gibi balık tutup akşama ailecek güzel bir ziyafet verebilirsiniz. Gün içerisinde sakin olan deniz akşama doğru hafif dalgalansa da havası, suyu ve manzarasıyla size istediğiniz tatili sunacağına eminiz.

 

sarıkum plajı

 

Huzur Plajı

Adıyla bile sizi mutlu edecek bu plaj patika yolun sonunda sizi karşılıyor. Genellikle sabah saatlerinde sessiz ve sakin olan plajın, suyu sığ olduğu kadar oldukça güzel. Tertemiz suyu ve kumuyla ailenizle birlikte günü selamlayabileceğiniz bu plaja aracınızla birlikte ailecek gidebilir ve Didim’in harika koylarından birinde hep birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

huzur plajı

Yorum Yap

Yorum Yap