1. Ana Sayfa
 2. Yurtdışı rehberi
 3. Bahamalar Gezi Rehberi 2021

Bahamalar Gezi Rehberi 2021


Bahamalar Gezi Rehberi : Bahamalar denildiği zaman akla cennet gibi bir yer geliyor! Bu ülke hakkında hiçbir fikriniz olmasa dahi televizyonda veya sosyal medyada duyduğunuz tanımlardan yola çıkarak eşsiz güzellikte bir coğrafyaya sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yüzden, bilhassa yaz aylarında birçok kişinin Bahamalar tatili yapmak istediği aşikar! Peki, Bahamalar hakkında ne biliyorsunuz? Bu ülkeyi yakından tanıyacağınız yazımıza hoş geldiniz!

Bahamalar; hiç şüphesiz, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında geliyor. Eşsiz doğal güzellikleri başta olmak üzere gören herkesin hayran kalacağı denizi, altın rengine sahip kumsalları ve daha birçok özelliğiyle her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca insan tarafından ziyaret ediliyor. Tropikal iklime sahip olmasından dolayı tatil yapmak adına dünya üzerindeki belki de en elverişli coğrafyadır.

Amerika kıtasında bulunan Bahamalar; kelime olarak sığ deniz anlamına gelmektedir. Bu noktada, kelime anlamını sonuna kadar yansıtan denizi ve yüzlerce adası ile tatil yapmak isteyenler için son derece uygun bir ülke! Tarihi yerlerinin yanı sıra iklimi ve coğrafyasından dolayı beğeni topluyor. Muhteşem plajlarının yanı sıra kumsallarda bulunan otelleri, tropikal havası ve daha birçok özelliğinden dolayı milyonlarca insanın Bahamalar bileti arayışında olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak, kültürel yiyecek ve içecekleri tatmak; Bahamalar’a gelmeyi düşünenlerin yapması gereken bir aktivite olarak dikkat çekiyor. Bahamalar’ın ulusal yemekleri arasında bulunan Conch ve daha birçok deniz ürününün mutlaka tadılması gerektiğini söyleyebiliriz.

bahama nerededir
Bahamalar

Bahamalar Nerededir?

Bahamalar’ın diğer adının Bahama Milletler Topluluğu olduğunu söyleyebiliriz. Batı Hint adalarının kuzey ve kuzeydoğu sınırını meydana getiren takımadalara yayılan bir ülke olarak dünya üzerindeki en eşsiz coğrafi konumlardan birisini temsil etmektedir. Aynı zamanda, Amerika kıtasına bağlıdır. ABD’nin Florida eyaletinin güneydoğu kıyısı açıklarında bulunan Küba, Haiti ve Dominik Cumhuriyeti’nin kuzeyinde yer almaktadır. 700’e yakın adanın yanı sıra 2400 civarındaki çıplak kaya oluşumundan meydana gelmektedir. Yüzölçümünün 13 bin 939 km2 olduğunu ifade etmeliyiz. Ülkenin başkenti ise aynı zamanda en önemli ada olarak bilinen New Providence’deki Nassau’dur. Nassau haricinde Andros, Eleuthera ve Büyük Bahama olmak üzere farklı isimlerde adaları bulunmaktadır.

Bahamalar; batı ve güney kısmında yer alan karalardan derin kanallara doğru ayrılan bir denizaltı yükseltisinin su üzerine çıkmış uzantılarından meydana gelmektedir. Bu özelliğinden dolayı dünya üzerindeki oluşumu son derece ilginç olan bir kara parçası olduğunu ifade etmeliyiz. Bahamalar’ı meydana getiren adaların büyük bir kısmı dar ve uzundur. Bu adaların Atlas Okyanusu’na bakan kuzeydoğu yamaçlarında kıyıya vuran dalgalar ve alize rüzgarları tarafından taşınan kumlardan meydana gelen tepecikler uzanmaktadır. Bahamalar’ın en yüksek noktası ise Cat Adası’nda yer alan Alvernia Dağı olarak dikkat çekmektedir. Birçok adanın etrafı mercan kayalıklarla çevrilidir. Bahamalar ile ilgili bir diğer önemli husus ise bu coğrafyada herhangi bir akarsunun bulunmamasıdır.

Bahamalar nerededir diye merak edenlerin tarih kitaplarında da yer alan bilgiler doğrultusunda bu ülkenin coğrafi keşifler tarihinde son derece önemli bir yerinin olduğunu bilmesi gerekmektedir. Söz konusu ada; dünyaca ünlü Portekizli kaşif Kristof Colomb’un Amerika kıtasında uğradığı ilk yer olarak dikkat çekmektedir. Hatta, o dönemlerde ortaya çıkan Yeni Dünya’nın bir parçası olarak bilinmektedir. Ancak, ilk dönemlerde adanın Aravak dilini konuşan ve Taino halkının akrabaları olan Lucayan halkına ait olduğunu söylemeliyiz. Kolonizasyon sürecinin sona ermesinin ardından ise köle ticareti ile bu ülkeye getirilen Afrikalılar ve yerel halkın bir arada yaşadığını ifade etmeliyiz.

Bahamalar’da yalnızca 22 kadar adada ve köyde yerleşim bulunmaktadır. Nüfusun yüzde 55’lik kısmı kıyı bölgelerinde yüzde 45’lik kısmı ise köylerde yaşamaktadır. Buna ek olarak, nüfusun beşte ikilik kısmı on yaşın altındadır. Sonuç olarak, ülkenin son derece genç bir nüfusa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

bahamada tatil yapmak
Bahamalar

Bahamalar’da Hangi Dil Konuşulur?

Bahamalar’da resmi dil İngilizcedir. Ancak, halkın önemli bir kısmının bu dili Bahama aksanı ile konuştuğunu ifade etmeliyiz. Bu noktada, bir turist olarak bu ülkeye gittiğiniz takdirde insanlarla anlaşmakta herhangi bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Orta seviyede bir İngilizceniz varsa alışverişte, toplu taşımada, restoranlarda veya otellerde kendinizi anlatırken hiçbir sorun yaşamazsınız. İngilizce dışında farklı bir dilin yaygın olduğunu söyleyemeyiz.

Bahamalar’da Dini İnanç

Bahamalar takımadası; dini inanç konusunda birçok Avrupa ülkesiyle benzerlikler göstermektedir. Bu coğrafyada en yaygın olan dini inancın Protestan Hristiyanlık olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, Protestan halkın yüzde 35’lik kısmı Baptist olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra, yüzde 15’lik kısmı ise Anglikan olarak dikkat çekmektedir. Halkın geri kalan kısmı ise daha küçük kiliselere bağlıdır. Ülkede Protestanlar haricinde yüzde 14 oranında Katolik halk yaşamaktadır.

Bahamalar’da ülkenin yüzde 91’lik kısmı bir dini inancının olduğunu iddia etmektedir. Ayrıca, yine ülkenin çok büyük bir kesimi dini hizmetlere katılmaktadır. Bunun yanı sıra, ülkede Protestan mezheplerinin sayısının farklı olduğunu söyleyebiliriz. Metodizm, Pentekostalizm, Adventizm, Baptist kiliseleri, Anglikanizm gibi farklı mezhepler bulunmaktadır.

Bahamalar anayasası; ülkede dini özgürlüğün korunması noktasında gereken önlemleri almaktadır. İnsanların dinini rahatça yaşaması noktasında yasa ve politika geliştirmektedir. Dini özgürlüğe saygı gösterilmesi bakımından Avrupa’nın birçok ülkesinden daha iyi konumdadır. Bahama anayasası; kişinin seçmiş olduğu dini uygulama hakkını garanti etmektedir. İnsanların dinlerini seçmesi ve yaşaması noktasında yapılan ihlallere yasal olarak kesinlikle izin verilmemektedir. Toplumsal istismar ve ayrımcılık yasaklanmaktadır.

Daha önce de söylediğimiz gibi Bahamalar topraklarında Hristiyanlık son derece yaygındır. Bu bağlamda, Hristiyan mirası ve Hristiyan temalarına kamusal ve politik söylemlerde atıfta bulunulmaktadır. Noel başta olmak üzere İyi Cuma ve Paskalya Pazartesi gibi önemli dini günleri takip etmektedir. Devlet okullarında dini konulara yer verilmektedir. Öğrenciler; sertifika sınavlarında dini konulardan sorumlu olurlar.

Bahamalar’ın Kısa Tarihi

Bahamalar’a ilk kez adım atanlar Kristof Kolomb tarafından Lucayan adı verilen Aravak yerlileridir. Bu yerlilerin kökeni Güney Amerika’ya aittir. Bunun yanı sıra, Karayipler tarafından kuzeye yani Antil denizine kadar sürülen Aravaklara kadar dayanan kökleri bulunmaktadır. Aravaklar; Karayip vatandaşlarına kıyasla daha barışçıl kişilerdir. Daha çok balıkçılık ve tarımla uğraşmaları söz konusudur. Dünya tarihinde son derece önemli bir yeri bulunan Kristof Kolomb; 1492 yılında ilk kez Bahamalar topraklarında Guanahani olarak adlandırılan adaya ayak basmıştır. Bahamalar; sahip olduğu toprakların verimli olmasından dolayı yıllar boyunca birtakım işgal riskleri altında bulunmuştur. İspanyolların herhangi bir işgali söz konusu olmasa da belirli dönemlerde bu coğrafyaya düzenlemiş oldukları saldırıların neticesinde yerli halkı toplayıp Hispaniola madenlerinde çalıştırmalarına rastlanmaktaydı. Bir başka deyişle, İspanya başta olmak üzere çeşitli devletlerin köle bulmak adına Bahamalar’a saldırması söz konusu oluyordu. Bu saldırıların bir neticesi olarak ada nüfusu yıllar içerisinde azaldı.

Yukarıdaki gelişmelerin yaşanmasının yüzyıl ertesinde İngilizler bu bölgeye de gelmişlerdir. Ancak, İngiliz göçmenlerin buraya geldiği tarihte bölgede hiç kimsenin yaşamamasına rastladıklarını ifade etmeliyiz. 1629 yılında İngilizler; bu bölgeyi bakanlardan birisine hediye olarak vermiştir. 1770 yılında ise Bahamalar; Güney Carolina kolonisi sahiplerine yeni bir mülk kolonisi olarak verilmiştir. Bu tarihten sonra korsanlık bölgenin başlıca geçim kaynağı haline gelmiştir.

1917 yılında Bahamalar’ın tekrar tahta bağlanmasının ertesinde korsanlığa son vermek adına ciddi çabalar gösterilmiştir. Krallık döneminin ilk valisi olarak bilinen Woodes Rogers; korsanlığı bitirmek adına kendi servetini bitirmeyi dahi göze almıştır. Sonuç olarak, 1783 yılında imzalanan Versailles antlaşması sayesinde adalar; tekrardan İngiltere’ye verilmiştir. 1963 yılının Mayıs ayında toplanan konferansta adalar için yeni bir anayasa hazırlanmıştır. 1967 genel seçimlerinde Lynden Pindling eşliğinde iktidara gelen İlerici Liberal Parti; ilk olarak ırk ayrımına son verilmesini sağladı. Buna ek olarak, tam bağımsızlık için faaliyet göstererek ekonomide yabancıların yerini Bahamalıların almasını sağladı. Bahamalar; 1973 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. 1983 yılında ise Karayipler Topluluğu ve Ortak Pazarı’na üye olmuştur.

Bahamalar’a Ne Zaman Gidilir?

İklim ve coğrafi konumu bakımından tipik bir astropikal ada ülkesi olan Bahamalar’a gitmek herkesin hayalidir. Ancak, bu coğrafyaya gitmek için en uygun zaman beklenmelidir. İklim özellikleri açısından Bahamalar’ın yılın 12 ayında da ziyaret edilmeye müsait olduğunu ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, Türkiye’den Bahamalar’a gitmek için kış veya yaz mevsimini beklemenize gerek yoktur. Fakat, yine de yaz aylarının yüksek sezon olduğunu ifade edebiliriz. Bir başka deyişle, başka ülkeler için geçerli olduğu gibi Bahamalar’ın da en çok yaz aylarında ziyaretçi aldığı bilinmektedir.

Bahamalar; dünyanın en önemli turizm merkezleri arasında bulunmaktadır. Turizm ve finans sektörleri sayesinde her geçen daha da gelişen bir ülke olmaktadır. Bilhassa turizme yapılan yatırımlar sayesinde Bahamalar adını her geçen gün daha çok kişiye duyurmaktadır. Dünyanın her yerinden insanların geldiği bu coğrafyanın en büyük özelliği ise sorunsuz bir iklime sahip olmasıdır. Bir başka deyişle, Rusya veya Norveç’te olduğu gibi insanların gezmesini aksatacak iklim koşulları bulunmaz.

Bahamalar’a ne zaman gidilmeli diye düşünenler için bu ülkedeki doğal güzelliklerin yanı sıra ülkenin sunmuş olduğu imkanlardan da bahsetmek gerekir. Ülkede her yılın Aralık ayında birçok festival düzenlenmektedir. Bilhassa yerel kıyafetlerin giyildiği ve yerel danslar eşliğinde gösterilerin yapıldığı festivallerin yerel halk kadar turistler için de önemli olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, Temmuz ayında bu ülkeye gelmeyi tercih ettiyseniz yaz festivaline katılma şansına da sahip olacaksınız.

Sonuç olarak, Bahamalar, yılın her döneminde ziyaret edilmeye müsaittir. Ancak, bilhassa Mayıs ila Ekim ayları arasında havanın daha sıcak olmasından mütevellit turistlerin tercihi olduğunu dile getirebiliriz.

Bahamalar’a Nasıl Gidilir?

Bahamalar’a nasıl gidilir sorusuna cevap bulmadan önce neden bu ülkeye gitmek istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü, Bahamalar, tipik Avrupa ülkeleri gibi kolay seyahat edilebilen nitelikler taşımamaktadır. Ancak, balayı için bu ülkeye gelmeyi düşünüyorsanız bir tur şirketi ile anlaşmalısınız. Bu sayede, çok ekonomik olmasa da en azından prosedürleri halletme ve belirli bir programa göre tatil yapma gibi hususlarda kendinizi şanslı hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra, istediğiniz takdirde Bahamalar’a kendiniz de gidebilirsiniz. Bu noktada, Bahamalar’ın Türk vatandaşlarından herhangi bir vize istemediğini söylemeliyiz. Ancak, Bahamalar’a giriş sırasında dönüş biletinizi de ibraz etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, ülkeye girmenize izin verilmeyecektir.

Türkiye’den Bahamalar’a gitmek için direkt uçuşun olmadığını bilmelisiniz. Bu yüzden, İngiltere veya Amerika üzerinden aktarmalı olarak gitmeniz şarttır. İngiltere üzerinden aktarmalı olarak Bahamalar’a gidebilmek için ise transit vizeye ihtiyaç duyulmaktadır. Buna ek olarak, Amerika topraklarına adım atmak için ise C1 tipi vize gereklidir. Vize konusunda yapmanız gerekenler bununla sınırlı değil! Amerika’ya uygun fiyatlı olarak gitmeniz için Avrupa üzerinden aktarmalı olarak uçmanız gerekir. Fakat, Schengen vizesine sahip değilseniz birtakım sıkıntılar yaşayacaksınız.

 • Schengen vizeniz yoksa gitmek istediğiniz ülkenin transit vize isteyip istemediğini araştırmalısınız.
 • Schengen vizeniz yoksa ve aktarma yapacağınız ülke sizden transit vize talep etmiyorsa uçağın ait olduğu havayolu şirketinin prosedürlerine takılıp takılmadığını bilmelisiniz. Birçok havayolu şirketi bu konuda tutucu bir tavır sergilemektedir. Uçuş firmalarının farklı olması da bir başka risk olarak dikkat çekmektedir.
 • Aktarma yaparak Bahamalar’a gitmek isteyenlerin bu ülke için gerekli vizelerinin olmadığı hallerde transit alanını terk etmemeleri gerekmektedir. Bir başka deyişle, yolcuların kabin bagajıyla uçması şarttır.

Bahamalar; ABD’nin Florida eyaletine yalnızca bir saatlik uçuş mesafesi bulunan bir ada ülkesidir. Sonuç olarak, Florida’ya çok yakındır. Ancak, aynı zamanda, Küba’ya da yakındır. İstanbul’dan direkt uçuş olmadığı için aktarmalı olarak gitmenizden dolayı uçuş süreniz bir hayli fazla olacaktır. İngiltere veya Miami aktarmalı olarak gitmeyi tercih ettiğiniz takdirde 13 saat sürecek bir uçak yolculuğunun ardından Bahamalar’a ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Bahamalar’ın başkenti Nassau’da uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 16 kilometre mesafe vardır. Bahamalar’a geldikten sonra daha rahat bir şekilde çevreyi gezmek adına araç kiralamalısınız. Ülkede hizmet veren son derece popüler araç kiralama firmaları bulunmaktadır.

Bahamalar İklimi ve Hava Durumu

Tropikal bir bölge olmasından dolayı iki mevsimli yumuşak astropik iklime sahiptir. Gulf Stream akıntısının yanı sıra Atlas Okyanusu’nun meltemlerinin etkisi altında bulunmaktadır. Ülkede ortalama sıcaklık değerleri son derece yüksektir. Kış aylarında dahi ortalama 21 derece sıcaklık bulunmaktadır. Yaz aylarında ise 27 derece sıcaklığa rastlanmaktadır.

Bahamalar Mutfağı

Okyanusun ortasında bir ada olmasından dolayı burada tüketilen yemeklerin deniz ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Bahamalar mutfağı; deniz ürünleri sevenler için bulunmaz bir nimettir. Ancak, bunun yanı sıra, bir turist olarak gitmiş olduğunuz otellerin restoranlarında istediğiniz her yemeği yeme şansına erişebilirsiniz.

 • Bahamalar mutfağında tıpkı Hindistan ve Tayland mutfağı gibi baharat kullanımı son derece popülerdir. Yemekler besleyici özelliktedir. Sulu yemekler sevilerek tüketilmektedir. Ada sakinleri; günlük yemeklerinde meyveler, sebzeler ve deniz meyveleri kullanırlar. Balık ve istiridyenin çok fazla tüketildiğini ifade etmeliyiz. Buna ek olarak, halkın et sevdiği bilinmektedir. Ancak, iguana etinin yanı sıra tavuk ve domuz etinin de tercih edildiğini söylemeliyiz. Bahamalar mutfağında biber ve çeşitli malzemelerle hazırlanan soslar tercihiniz olmalıdır. Ağız sulandıran yerel yemekleri mutlaka denemelisiniz.
 • Bahama halkına et mi yoksa deniz ürünleri mi diye sorarsanız birçoğunun deniz ürünleri diyeceğini söylemek gerekir. Ancak, Türkiye’dekinin aksine balık çeşitleri; baharat kullanılarak pişirilmektedir. Bunun yanı sıra, sebze yemekleri başta olmak üzere pilav ve fasulyenin tadı son derece güzeldir.
 • Balık çeşitleri arasında ise daha çok levrek ve kuzey kırlangıç balığı tercih edilmektedir. Yengeçlerin yumurtayla pişirilmesine şaşırmamalısınız. Aynı zamanda, ıstakozlar kızartılarak salatalara eklenmektedir. Karides pişirilirken daha çok ızgara tekniği kullanılmaktadır. Ayrıca, ülkede karidesli olarak hazırlanan sandviçlerin tadı harikadır. Conch ise bu adanın hiç şüphesiz en çok öne çıkan yemeğidir. İçerisinde yumuşakçanın bulunduğu oldukça büyük boyutlu bir kabuktur. Deniz ürünlerinin son derece yumuşak bir tadı bulunmaktadır. Bu yüzden, salata ve çorbalarda kullanımına rastlanmaktadır.
 • Bahamalar’da insanların pişmiş veya çiğ olarak tükettiği birçok meyve ve sebze aslında adalarda üretilmektedir. Domuz eriği, ananas, domates, lahana, Hindistan cevizi, muz, yeşil bezelye, acı biber, mısır, fasulye ve daha birçok meyve ya da sebze Bahamalar’ın yerel halkı tarafından yetiştirilmektedir. Ülkede sulu etli İspanyol misket limonu ve patates salatası; sıklıkla tüketilmektedir.
 • Bahamalar mutfağında Kuzey Amerika’dan gelen gözleme olarak bilinen Johnnycake’a rastladığınız takdirde asla şaşırmamalısınız. Ancak, klasik bir gözleme türü değildir. Tatlı veya meze olarak tüketilmektedir. Bunun yanı sıra, içerisinde deniz yosunu veya jöle bulunan tatlılar da yer almaktadır. Bahamalar’daki hamur işleri ve tatlıların içerisinde papaya, Hindistan cevizi ve dut gibi meyve veya sebze bulunmaktadır. Hindistan cevizli şeker ve barlarda genel olarak vanilya bulunmaktadır. Meyveli ekmek başta olmak üzere avokadolu çikolatalı mus, mangolu dondurulmuş yoğurt, manyoklu börek gibi hamur işi ve tatlıların son derece popüler olduğunu söyleyebiliriz. Rom, ananas ve havuçlu turtaların Bahamalar şenlik ve özel günlerinde masalarda olduğunu ifade etmeliyiz.
 • Yemek türleri kadar içeceklerin de Bahamalar coğrafyasında önemli bir yerinin olduğunu ifade etmeliyiz. Switcha; ülkenin milli içeceklerinden birisidir. Buna ek olarak, limonata da sıklıkla tüketilmektedir. Ancak, turist olarak bu ülkeye gittiğiniz takdirde tadına bakabileceğiniz kokteyllerin sayısı bir hayli fazla olacaktır. Aynı zamanda, yerel halk, kahveyi de çok sevmektedir. Alkollü içecekler söz konusu olduğunda ise romu tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Romu ayrı bir içecek olarak değerlendirirler. Aynı zamanda, Yellowbird adı verilen popüler bir kokteyle eklerler. İçerisinde portakal ve kayısı suları bulunmaktadır. Aynı zamanda, adalarda son derece popüler yerel bira markaları vardır.
 • Yerel halkın damak tadına siz de hayran kalacaksınız! Birçoğu, kırmızı aslan balığının yanında taco yemeyi sevmektedir. Romlu kokteyl içmek ise başka bir zevkleri olacaktır. Aralık ayının son haftası ila Ocak ayının ilk haftası arasında ülkede yemek festivali düzenlenmektedir. Bu noktada, bu tarihler arasında adaya geldiyseniz yerel mutfağı tanımak adına kesinlikle bu festivale katılmalısınız. Bahamalılar tarafından davet alan konuklar; şık bir şekilde giyinerek bu festivale katılırlar. Konuklar için özel olarak ayrılmış taburelere otururlar. Bu festival ile ilgili bir diğer husus ise konukların ev sahiplerinin ardından doğuya doğru hareket etmesi olmaktadır.
 • Bahamalar halkının sofra düzeni konusunda Avrupalı vatandaşlara göre daha rahat olduğunu söylemeliyiz. Bunun sebebi ise yemek yemeyi eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivite olarak görmeleridir. Ancak, yine de birtakım görgü kuralları bulunmaktadır. Her şeyden önce, tüm yemek boyunca ellerin masada olmasını isterler. Buna ek olarak, tabaktaki tüm yiyeceklerin bitmesi gibi bir kural daha bulunmaktadır. Son olarak, yemeğin bitmesinin ardından ev sahiplerine teşekkür edilmesi yönünde geçerli bir görgü kuralı yer almaktadır.
 • Bahamalar coğrafyasında yemek yemek kadar yemeği nerede yiyeceğiniz de önem taşımaktadır. Ancak, bu noktada, herhangi bir endişeniz olmamalı! Çünkü, burada yemek yiyebileceğiniz son derece kaliteli ve lüks sınıfına girebilecek restoranlar yer almaktadır. Başkent Nassau’da bulunan geleneksel Bahama ve Jamaika yemeklerine ev sahipliği yapan Negril adlı kafeyi ziyaret edebilirsiniz. Bu kafenin her şeyden önce dekorasyonuna hayran kalacaksınız. Hem salonunda hem de mutfağında birbirinden güzel kokular eşliğinde yemek yemenin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda, kokteyl içmek ve birbirinden lezzetli deniz ürünlerini yemek adına bu kafeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Nassau’da bulunan Bahamian Cookin Restaurant &Bar; bilhassa aileler için son derece uygun bir mekandır. Geleneksel menülerde bulunan taze yemeklerin dünyanın her yerinden gelen turistler tarafından beğenildiğini ifade etmeliyiz.
 • Bahamalar mutfağında yukarıda bahsettiğimiz yerel yemeklerin yanı sıra klasik dünya yemeklerine ve fast food tarzındaki ürünlere ulaşabileceğiniz restoran ve kafeler de bulunmaktadır. Pizza, hamburger, makarna, suşi gibi yiyeceklerin servis edildiği birçok restoran, kafe ve bar yer almaktadır. Bahsettiğimiz mekanların her birinin farklı dekorasyonlarının olduğunu da ifade etmeliyiz.

Bahamalar Ulaşım

Bahamalar’da ulaşım seçeneklerinin çok çeşitli olduğunu söylemek mümkün değildir. Az nüfuslu bir ada olmasından mütevellit toplu taşıma seçenekleri pek gelişmiş değildir. Bunun yanı sıra, tahmin edebileceğiniz gibi bir yerden başka bir yere gitmek; bilhassa Avrupa ülkelerinde olduğu gibi çok uzun sürmez. Daha kısa zaman aralıklarında istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Jetney adı verilen minibüsler; adanın tamamında toplu taşıma seçeneği olarak kullanılmaktadır. Fakat, bahsettiğimiz minibüslerin akşam saatlerinde 18.00-19.00 arasında çalışmayı bırakmasından dolayı gittiğiniz yerden geri dönüşler noktasında sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden, geri dönüşler söz konusu olduğunda daha çok taksi tercihinde bulunmalısınız. Hindistan veya Tayland gibi ülkelerin tam aksine burada daha kibar ve sizi kazıklamaya çalışmayan türden taksicilerle karşılaşırsınız. Bu yüzden, taksiye binmeden önce herhangi bir pazarlık yapmanıza gerek yoktur. Bunun yanı sıra, taksiciler, sizin araca binmenizle beraber taksimetreyi açarlar. Bu sayede, ne kadar ödeyeceğinizi önceden görerek yolunuza devam etme şansına erişirsiniz.

Son olarak, Paradise Island gibi yerlere gitmek için vapur kullanılmaktadır. Vapur ve genel olarak toplu taşıma ve taksi ücretlerinin son derece uygun olduğunu söylemeliyiz. Bahamalar’da resmi para birimi Bahamalar dolarıdır. Ancak, birçok yerde Amerikan doları da kullanılmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı, Bahamalar için Amerika’nın sayfiye yeri tabirini kullanan insanlar dahi vardır. Vapur seyahatiniz sırasında birçok farklı ülkeden insanla tanışıp sohbet edebilirsiniz. Ancak, Bahamalar ulaşım başlığımızda havalimanı konusuna ayrı bir parantez açmamız gerekir. Çünkü, havalimanındaki görevlilerin kaba olduğuna dair internette bazı yorumlar bulunmaktadır. Bu görevlilerle sorun yaşayabilirsiniz. Konaklama yerinize dair rezervasyonunuzu görmek isteyen, hesabınızda para olup olmadığını kontrol etmeye çalışan görevliler yüzünden kendinizi biraz gergin hissedebilirsiniz. Ancak, bu tür davranışların birer prosedürden ibaret olduğunu ve herkese aynı şekilde davranıldığını düşünerek sinirlenmekten kaçınmalısınız.

Havalimanından şehir merkezine gitmek için ise taksi, araç kiralama veya havayolu şirketlerinin servislerini kullanabilirsiniz.

Bahamalar Gezilecek Yerler

Bahamalar; Avrupa ve Güney Amerika ülkelerine kıyasla son derece küçük bir ada ülkesi olsa da yine de gezilecek yerler konusunda size birçok seçenek sunuyor. Bu noktada, ilk olarak, ülkenin başkenti olan Nassau’ya uğramalısınız. Nassau; New Providence’da bulunmaktadır. Ancak, New Providence dışında 31 adet yönetimsel birim yer almaktadır. Ada nüfusunun yaklaşık yüzde 71’lik kısmı New Providence içerisinde bulunmaktadır.

Cococay Gezilecek Yerler

Bahamalar denilince akla gelen Cococay; başkent Nassau’ya yaklaşık 90km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu adaya ulaşmak istiyorsanız ilk olarak gemiye binmelisiniz. Ardından, bot veya tekneler sayesinde adaya ulaşabilirsiniz. Daha detaylı anlatmak gerekirse, ilk olarak havalimanına iniş yapmalısınız. Sonrasında gemi seyahati sayesinde adaya erişim imkanınız olacaktır. Cococay’ın dünyanın hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız farklı bir özelliği bulunmaktadır. Bu ada; Royal Caribbean Cruises isimli firmaya ait özel ada statüsünde yer almaktadır. Cococay’a giriş izni almak için gemiye binmek gerekmektedir. Son derece eğlenceli bir yolculuğun ardından güvenlik detayları tamamlanmış bir gemiyle bu adaya giriş izni alabilirsiniz.

 • Cococay; sahip olduğu doğal güzellikleri sayesinde dikkat çekmektedir. Taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan plajlara sahiptir. Bunun yanı sıra, yıl içerisinde birçok eğlenceli etkinliğe imza atılmaktadır. Tropikal iklimin etkilerini hissetmek adına tercih edilebilecek en iyi yer olduğunu söyleyebiliriz. 140 dönümlük bir büyüklüğe sahip olan bu ada; bilhassa her dönem canlı ve eğlenceli olan turizm faaliyetlerinden dolayı tercih edilmektedir.
 • Cococay adasına gelmenin en güzel tarafı da göz alıcı güzelliğe sahip olan gemilerle seyahat etmektir. Bu adaya seyahat düzenleyen firmaların Türkiye temsilcilikleriyle iletişim kurduğunuz takdirde siz de hayal ettiğiniz ve internette gördüğünüz gibi bir Cococay deneyimi yaşayabilirsiniz. Bahsettiğimiz gemiler ile yapacağınız deniz aşırı yolculuklar sayesinde hem bu adanın hem de Bahamalar coğrafyasının tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.
 • Cococay adasında göreceğiniz mercan resiflerinin güzelliğine kesinlikle hayran kalacaksınız. Bilhassa adanın tropikal ruhunu en iyi şekilde turistlere yansıtan hasır şemsiyelerle süslenmiş son derece güzel ve yumuşacık kumlarıyla popüler olan plajların bu adaya gelen misafirlere çok güzel şeyler vaat ettiğini söyleyebiliriz.
 • Cococay; kendini yaşadığımız dünyanın sınırlarının dışına atmak isteyenler için belki de en uygun mekandır. Zorlu bir hayat sürüyorsanız ve bu coğrafyadan uzaklaşmak gibi bir hayaliniz varsa kesinlikle bu yolculuğa çıkmalısınız. Bu adada bulunan hamaklarda saatlerce keyif yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, dinlediğiniz Karayip müzikleri sayesinde kendinizden geçebilirsiniz. Adanın nefis kokteyllerini de unutmamak gerekir.
 • Cococay sınırları içerisinde su sporları yapma şansına da erişeceksiniz. Çünkü, size bu imkanı sunan uçak kazasında enkaz haline gelmiş batık bir bölge bulunmaktadır. Aynı zamanda, adada bulunan plajların her birinde farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Adanın sahil uzunluğu; kuzeyden güneye 185 metre olmakla beraber doğudan batıya doğru ise iki km’dir.
 • Cococay; güzellikleri kadar birtakım zorluklarıyla da bilinmektedir. Tropikal iklim bölgesinde olmasından dolayı bazı dönemlerde kasırgaların olma ihtimali bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, Cococay’a ne zaman gideceğinize iyi karar vermelisiniz. Mayıs ila Ekim ayları arasında adada ciddi miktarlarda yağışa rastlanmaktadır. Ancak, Haziran ayından Kasım ayının sonuna kadar ise bölgede kasırga dönemi söz konusu olmaktadır. Cococay; diğer Bahamalar adalarına kıyasla daha çok soğuk hava dalgasına maruz kalmaktadır. Bu sebepten dolayı, Karayip adalarına kıyasla Cococay adasında çok daha düşük sıcaklıklara rastlanmaktadır.
 • Cococay; daha önce de söylediğimiz gibi özel bir adadır. Bu yüzden, adada yeme ve içmeye dair son derece farklı seçenekler bulunmaktadır. Adanın sahibi olan gemi şirketi tarafından plajda barbekü ve mangal yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, hamburger başta olmak üzere sosisli sandviç, tavuk ve kırmızı et pirzola gibi seçenekler de sunulmaktadır. Bu özel adanın en özel içeceği ise daha önce de bahsettiğimiz gibi rom kokteyli olmaktadır. Bahamalar gibi bir coğrafyaya geldiğiniz takdirde rom kokteyli başta olmak üzere diğer kokteyl türlerinin lezzetini de muhakkak denemeniz gerekir.
 • Cococay sahillerinde yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Her şeyden önce, sahillerdeki dalış aktivitelerine katılabilirsiniz. Bunun yanı sıra, uçak enkazı üzerinde şnorkelle dalış yapma şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda, tropikal balık mercan türlerini keşfedebilirsiniz. Yapacağınız dalışların derinliklerinin yaklaşık 12m olduğunu bilmelisiniz. Cococay adasına geldiğiniz takdirde korksanız ve daha önce hiç denememiş olsanız dahi dalış aktivitesini gerçekleştirmelisiniz.
 • Cococay adasında yapacağınız aktiviteler dalış ile sınırlı değildir. Zip line sayesinde ağaçlar arasında eğlenceli bir şekilde kayabilirsiniz. Burada bulunan su parkında çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de eğlence parkurları bulunmaktadır.
 • Adada bulunan sıcak hava balonları sayesinde ada üzerinde harika bir gezinti yapabilirsiniz. Özellikle bu aktiviteyi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra, birçok macera düşkününün hoşuna gidecek dev su kaydırakları sayesinde çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
 • Cococay adasının içerisinde yer alan shuttle araçları ile güzel bir gezinti yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu adada tropik bir coğrafyada olduğunuzu hissettiren birçok detay bulunmaktadır. Her şeyden önce, kabinleri veya plaj bungalovlarını kiralayarak son derece keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hatta, kiralama bedelinin içerisinde yeme içme bedelinin de bulunduğu seçenekler yer almaktadır.
 • Cococay adasında saç örgüsü yapanlardan hizmet alabilirsiniz. Bu sayede, kendinizi yine tropikal ada ruhunun içerisinde bulabilirsiniz.
 • Cococay adası gezintiniz sırasında hediyelik eşya satan dükkanlar kesinlikle ilgi odağınız olacaktır. Ancak, bu tip yerlerden alışveriş yapmak için yanınızda nakit bulundurmanız gerekir. Bir başka deyişle, adada kredi kartı vb kullanımı pek yaygın değildir. Ekipmanlar, kiralama ve yeme içme bedelleri için SeaPass isimli karttan edinmeniz gerekir. Bu karta sahip olduğunuz takdirde nakit para almak için gemiye dönmek veya birilerinden borç istemek zorunda kalmazsınız.
cococay2 696x409 1
Cococay

Nassau Gezilecek Yerler

Daha önce de söylediğimiz gibi Bahamalar’ın başkenti olan Nassau’da birçok şey yapabilirsiniz. Nassau; yalnızca turizm açısından değil ülkenin ticari gelirleri açısından son derece önemli bir konumda bulunmaktadır. Bu şehre her yıl binlerce turist gelmektedir. Turistlerin burada yapmış olduğu harcamalardan dolayı Bahamalar ekonomisi adına son derece önemli bir şehir pozisyonundadır.

Nassau; her şeyden önce, dünya üzerindeki en ihtişamlı limanlardan birisine sahiptir. Aynı zamanda, koloniyal mimarisiyle gözde bir yerleşim yeridir. Sıcak tropikal ikliminin ise şehri benzersiz kılan detaylar arasında olduğunu dile getirmeliyiz. Buna ek olarak, Nassau’da denize girmek kesinlikle yapılması gereken bir aktivitedir. Son olarak, şehirdeki konaklama seçeneklerinin hem uygun maliyetli hem de kaliteli olduğunu dile getirmeliyiz. Nassau; tüm bu özelliklerine ek olarak, sahip olduğu zanaatçılık ve halk sanatları sayesinde Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’nda bulunmaktadır. Bu yüzden, bu şehirde alışveriş yapmak, son derece kaliteli bir aktivitedir.

Nassau halkının yapmış olduğu sanatsal çalışmalarının hepsini yıl içerisinde mağazalarda bulabilirsiniz. Buna ek olarak, her yıl Aralık ayında düzenlenen Junkanoo Festivali’nde de son derece ihtişamlı bir şekilde sunumları gerçekleştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Nassau; sahip olduğu doğal güzelliklerin bir neticesi olarak bugüne kadar birçok filmde kendisine yer bulmuştur. James Bond serisinin 1965 yılında çekilen filmi Thunderball başta olmak üzere 2006 yılında çekilen Casino Royal ve Beatles filmi olarak ayrı bir öneme sahip olan Help gibi filmlerde Nassau’yu görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Youtube başta olmak üzere birçok sosyal medya platformunda bu şehirde çekilen videolara rastlayabilirsiniz.

nassau bahamas scaled 1
Nassau

Bahamalar’da Kesinlikle Görülmesi Gereken Yerler

Bahamalar şehirlerine yukarıda detaylı olarak değinmiştik. Bu noktada, bu ada ülkesinde bulunan güzelliklere yakından bakmaya ne dersiniz?

 • Cable Plajı: Nassau’ya yaklaşık beş km uzaklıkta bulunmaktadır. Beyaz renkli kumlarının yanı sıra berrak suları sayesinde cennetten bir köşe olarak sizleri beklemektedir. Yıl içerisinde birçok turistin geldiği bu plajda zaman zaman ciddi kalabalıkla karşılaşabilirsiniz. Deniz, kum, güneş gibi klasik yaz aktivitelerinin yanı sıra son derece eğlenceli bir plaj olduğunu da ifade etmeliyiz. Hem siz hem de sizinle beraber bu coğrafyaya gelen sevdikleriniz için son derece huzurlu bir mekandır.
 • Grand Bahama: Bahamalar coğrafyasının en kuzeyinde bulunmakla beraber Amerika’ya en yakın ada olmasından dolayı dikkat çekmektedir. Gerçek bir tatil adasıdır. Hem dinlenmek hem de eğlenmek adına tercih edilebilecek bir yerdir. Grand Bahama’ya kadar gelmişken Rand Doğal Parkı başta olmak üzere Peterson Cay Doğal Parkı, Lucayan Doğal Parkı ve Port Lucaya gibi turistik yerleri de gezmeyi unutmamalısınız.
 • Cococay Adası: Yukarıda detaylı olarak bahsettiğimiz bu adada herhangi bir yerleşim bulunmamaktadır. İnsanlar, yalnızca eğlence amaçlı olarak bu adaya gelirler.
 • Charlotte Kalesi: 1700’lü yıllarda inşa edilmiş bir kaledir. Bol bol eğlendikten sonra bu tarihi kaleyi de muhakkak görmelisiniz. Şehir merkezinden buraya yürüyerek ulaşmanız mümkündür. Aynı zamanda, rehberli turlara katılarak daha çok bilgi alarak bu kaleyi gezme şansına sahip olabilirsiniz.
 • Dean’s Blue Hole: Bahamalar coğrafyasında Clarence kentinde bulunmaktadır. Dünyanın bilinen en derin tuzlu su mavi deliği olmasından dolayı önem taşımaktadır. 202 metre dalış imkanı sunmasının çok ciddi bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en iyi dalışçılarının geldiği bir yer olarak bilinmektedir. Yıl içerisinde birçok dalış yarışı burada yapılmaktadır.
 • Mavi Lagün Adası: Başkent Nassau’ya yalnızca beş km uzaklıkta bulunmaktadır. Hatta, bu bölgenin en dikkat çekici adası olduğunu söyleyebiliriz. İki bin yıllık bir yerleşim bölgesi olmakla beraber yıllar içerisinde birçok kez el değiştirmiştir. Bu adaya gittiğiniz takdirde beş binden fazla palmiye ağacını gördüğünüz zaman asla şaşırmamalısınız. Buna ek olarak, birçok farklı hayvan türünün yaşama alanı olarak dikkat çekmektedir. Harika kumsallarının yanı sıra plaj alanlarıyla da tatil yapmak isteyenler için son derece uygun bir adrestir. Kısacası, tatil başta olmak üzere doğa ve huzur açısından aradığınız her şeyi bu adada bulabilirsiniz.
 • Atlantis Paradise Adası: Başkent Nassau’nun kuzeydoğusunda yer alan bir ada olarak dikkat çekmektedir. Bilhassa okyanus temalı muazzam tesisi sayesinde birçok kişinin gözde tatil mekanı olmaktadır. Aynı zamanda, beş yıldızlı konaklama yerlerinden dolayı dikkat çekmektedir. Atlantis Paradise Adası; adından da anlaşılacağı üzere cennet gibi bir yerdir. Gören herkesi kendisine hayran bırakacak harika plajlara sahiptir. Bunun yanı sıra, renkli ve eğlenceli gece mekanları ile size eğlencenin kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Tatlı ve tuzlu su lagünlerinin yanı sıra su kaydırakları sayesinde çok eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Atlantis Paradise adası; yıl içerisinde belki de binlerce turiste ev sahipliği yapan bir yerdir.
 • Nassau Korsanları Müzesi: Adından da anlaşılacağı üzere yine başkent Nassau’da yer alan bir müzedir. Sürekli denize girmekten sıkıldıysanız biraz da bu müzeyi gezerek oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz. Müzenin en dikkat çekici taraflarından birisi ise birçok ses ve ışıklandırma sisteminin kullanılarak oluşturulduğu manken ve heykeller olmaktadır. Bilhassa balmumundan yapılan heykeller son derece dikkat çekicidir.
 • Bahamalar Ulusal Sanat Galerisi: Yalnızca tatil imkanlarıyla değil sahip olduğu sanatsal etkinlikler açısından da Bahamalar’ı kesinlikle görmelisiniz. 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Bahamalar Ulusal Sanat Galerisi; kalıcı sanat eserlerinin yanı sıra geçici eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Resim, seramik, fotoğrafçılık ve daha birçok kategoriye ait eserleri bu müzede bulabilirsiniz. Aynı zamanda, ülkenin ilk sanat galerisidir. Yalnızca bu sebepten dahi görmeyi denemelisiniz.
 • Ardastra Bahçeleri Hayvanat Bahçesi ve Koruma Merkezi: 1982 yılından itibaren ziyarete açılan bu doğa koruma alanını muhakkak görmelisiniz. 200’den fazla kuş ve sürüngen türünün bulunduğu bu merkez sayesinde son derece değerli bilgiler edinebilirsiniz. Aynı zamanda, Bahamalar coğrafyasında yer alan yeşil alanlar arasında dikkat çekmektedir. Bilhassa şehrin vermiş olduğu yorgunluktan uzaklaşıp kendinizi hayvanlarla ve doğayla huzur dolu bir ortam içerisinde hayal ediyorsanız tercihiniz burayı görmek olmalıdır.

Tüm bunlara ek olarak, birçok kişinin aklında Bahamalar’da nerede kalınır sorusu bulunmaktadır. Bahamalar coğrafyasında 350’den fazla otel bulunmaktadır. Dünyanın en kaliteli hizmet veren otellerinin burada bulunduğunu söyleyebiliriz. Mükemmel butik ve lüks oteller sayesinde Bahamalar geziniz gerçek bir keyfe dönüşecektir.

cococay adasi ncnnmk
Bahamalar

Bahamalar Gece Hayatı

Bahamalar; yazımızın başından bu yana anlattığımız gibi bir tatil merkezidir. Bu noktada, siz de balayı veya farklı sebeplerden dolayı bu ada ülkesine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bütün gün deniz, kum ve güneş üçlüsünün eşliğinde vakit geçirdikten sonra akşamları biraz olsun eğlenmek sizin de hakkınız! Bu noktada, Bahamalar’da bulunan gece kulüplerinin birçoğunun başkent Nassau ve Cennet Adası’nda olduğunu ifade etmeliyiz. Barların dışında sayısız gece kulübü seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Bahamalar’da yaşayan insanların sosyalleşmeyi çok sevdiğini ifade etmeliyiz. İnsanları son derece canayakın olmakla beraber size eğlence hayatında rehberlik edeceklerdir. Bahamalar adalarında farklı içecek ve yiyecekler sunan barları her zaman bulabilirsiniz.

Daha önce de söylediğimiz gibi rom; Bahamalar’da çok fazla tüketilmektedir. Kalik ise Bahamalar’ın yerel birası olarak bilinmektedir. Yerel likör ve rom ile servis edilen Nassau Royal sayesinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Aynı zamanda, ülkede serinletici yerel içkilerin sayısı da bir hayli fazladır. Tatlı, sütlü ve Hindistan cevizi suyu bir miktar rom ile beraber servis edilmektedir.

 • Bahamalar Boom Beach: Nassau’da bulunan bu gece kulübünde her gece farklı temalı partiler düzenlenmektedir. Pazartesi günleri Latin temalı eğlence anlayışının yanı sıra Perşembe günleri ise Susuz Perşembe olarak bilinen eğlencenin ve farklı içeceklerin ön planda olduğu farklı bir organizasyon düzenlenmektedir.
 • Rom Koşucular: Adanın sahip olduğu eşsiz manzarayı daha yakından gözlemlemek isteyenler hem iç hem de dış mimarisiyle beğeni toplamaktadır. Aynı zamanda, birinci sınıf rom kokteyllerinin de burada servis edildiğini söylemeliyiz. Bir şeyler içerken aynı zamanda birbirinden lezzetli Bahamalar yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.
 • Kemikler Bar: Okyanus manzarasının bulunduğu bu bar sayesinde Bahamalar’daki en güzel gecenizi geçirebilirsiniz. Bones Bar olarak da ifade edildiğini söylemeliyiz. Eğlenceli atmosferinin yanı sıra birbirinden lezzetli içkilerin servis edildiği bir mekandır.
 • Atlantis Kumarhanesi: Bahamalar coğrafyasında farklı bir eğlence anlayışı arıyorsanız bu kumarhaneyi mutlaka tercih etmelisiniz. Gerçekten de birinci sınıf yenilikçi bir kumarhane olduğunu dile getirmeliyiz. Katılımcı değerlendirme sistemlerinin en son teknolojiye uygun olarak tasarlanması farklı bir husus olarak dikkat çekmektedir.
 • Atmosfer: Son derece lüks bir bar olduğunu söyleyebiliriz. Ambiyans konusunda son derece abartılı bir dekorasyona sahip olsa da birçok kişinin hayran kaldığı nitelikler taşımaktadır. Işıklandırılmış dans pistinin yanı sıra son derece lüks VIP salonları bulunmaktadır. Tamamen dolu olan iki barının da turistler için önemli bir seçenek olduğunu ifade edebiliriz.
 • Xscape Lounge ve Gece Kulübü: 2016 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Hip hop müziğinin hayranı iseniz bu gece kulübünde son derece eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda, tüm dünya mutfaklarına ait olan yemekler de burada sergilenmektedir. Son olarak, yerel ve uluslararası bira seçenekleri sayesinde güzel şeyler içme şansına sahip olabilirsiniz.

Bahamalar Festivalleri

Bahamalar; yukarıda bahsettiğimiz eğlence hayatının dışında da yıl içerisinde düzenlenen farklı etkinlikler ile buraya gelen insanların mutlu olmasını sağlamaktadır. Ağustos ayının ikinci Pazartesi gününde kutlanan Fox Hill Day Festivali sayesinde son derece eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, başkent Nassau’da Aralık ayı içerisinde kutlanan Bahama Uluslararası Film Festivali’ne de kesinlikle katılmalısınız. Uluslararası Film Festivali; bilhassa ülkenin en prestijli etkinliği olmasından mütevellit dikkat çekmektedir.

Bahamalar festivalleri arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de Haziran ayının ilk haftasında düzenlenen Ananas Festivali olmaktadır. Buna ek olarak, başkent Nassau’da düzenlenen ve içerisinde sayısız konser, oyun ve serginin yer aldığı E.Clement Bethel National Arts Festival muhakkak katılmanız gereken organizasyonlar arasında bulunmaktadır. Hatta, bu organizasyon, ülkenin en prestijli sanat festivali olarak dikkat çekmektedir. Yılbaşı Junkanoo Parade; mutlaka görülmesi gereken bir etkinlik olarak bilinmektedir. Geleneksel Junkanoo dansının ve müziklerinin yer aldığı bu organizasyon sayesinde hayatınızın belki de en keyifli dakikalarını geçirme şansına sahip olacaksınız. Sabah saatlerinde ikide başlayan bu organizasyon; yine sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Aynı zamanda, yeni yıl geçit töreni; yeni yılın ilk sabahında düzenlenmektedir.

Bahamalar gibi dünyanın en çok merak edilen coğrafyasına dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz yazımızın sonuna geldik! İyi tatiller!

Yorum Yap

Yorum Yap