1. Ana Sayfa
  2. Yurtiçi rehberi
  3. Badavut Plajı 2021

Badavut Plajı 2021

featured

Badavut Plajı 2021: Türkiye’mizin doğal harikalarından biri olan Badavut plajı, Balıkesir iline bağlı olup Ayvalık ilçesinin Sarımsaklı bölgesinde bulunmaktadır. Doğal ve el değmemiş bir plaj olma özelliğini hala taşıyan bu bölge harika bir güzelliğe sahiptir. Kumu ve denizinin berraklığı ile ön plana çıkıp insanlara bu güzellikleri sunan bu güzel plaj insanlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Bu plaj ayrıca Şeytan Sofrası, Cennet Tepesi, Cunda Adası gibi ilgi çekici ve insanların da ilgi gösterdiği bölgelere yakın olması ile dikkat çekiyor. Bedavut plajı ile sarımsaklı beldesinin arasında 4 kilometre mesafe vardır. Badavut köyü insan kalabalığından ve sesten uzak bir konumda bulunduğu için, doğa ile iç içe, sessiz ve huzurlu bir ortam sağlar. Ayrıca bunları sunmakla kalmayıp çok temiz plajı ve denizi ile de insanların eğlenmesinde ki en büyük ortamı sağlamış olur.

badavut plajı

Badavut Plajına Nasıl Gidilir?

Badavut plajına gitmek ve doğal bir macera yaşamak istiyorsanız öncellikle Ayvalık ilçesine ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Ulaşım sağladıktan sonra Şeytan Sofrası bölgesine ilerleyerek tebalalar yardımı ile Badavut plajına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayvalık ilçesi ve Saklı cennet Badavut plajı arasında 10 kilometre olup özel aracınızla yola çıkarsanız 20 dakika gibi kısa bir sürede oraya varmış olacaksınız.

Badavut Plajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Halk arasında Ege Denizi’nin incisi olarak adlandırılan Badavut plajı her zaman doğal güzellikleriyle, temizliğiyle ve insanlara sunacağı güzellikler ile ön plana çıkmıştır. Özellikle kalabalıktan, seslerden, stresten ve diğer etkenlerden kaçmak isteyen insanların tercih etiği bu bölge gidenleri hayran bırakmaktadır. Gözünüzü kamaştıracak ve tutulmanızı sağlayacak berrak denizi ve göz alıcı şekilde belli olan altın rengi ince kumu olan plajı ile, buraya gittiğinizde sizi muazzam dakikalar bekliyor olacak. Tatil yerlerine giden ve çoğu yeri görüp gezen insanların çok ilgisini çekmiş ve takdirini kazanmış olan bu bölge de çok eğleneceksiniz.

Siz de takdir edersiniz ki insanların kirlettiği sular ve dikkat etmemeleri sonucu artık her koy eskisi kadar temiz değil her su eskisi kadar berrak değil. Bu nedenden dolayı tatile gitmek ve güzel vakit geçirmek isteyen insanlar daha çok temizliğe önem vermektedirler. Sonuçta kim pis bir suda yüzmek ister ki? İşte gideceği yerde bu tür özellikleri arayan insanların bütün isteklerini sonuna kadar yerine getiren bu doğal harika sizleri mükemmel bir tatil için bekliyor. Biraz öncede sizlere bahsettiğimiz gibi berrak suyu ve tertemiz plajı ile sizleri mutlu edecek ve kendinizi çok huzurlu hissedeceksiniz. Ulaşımın zor olduğu için fazla kalabalık olmayan Badavut plajı tam kafanızı dinlemek için birebir.
Tertemiz ve doğal atmosferi ile Badavut plajının mavi bayrak sahibi olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı onayı ile gönül rahatlığı ile girebileceğiniz bütün temizlik testlerinden tam not almış bir plaj burası. Ülkenin ve Dünyanın her bölgesinden merak edip Badavut plajını görmek isteyen insanlar, bir daha görmek istiyor ve oradan ayrılmak istemiyorlar.

Suyunun ferahlatıcı ve serinletici özelliği ile yaz sıcaklarında birebir tercih edilen bu plaj hem çok seviliyor hem de kalabalık olmuyor. Ayrıca su sporları ile ilgilenen kişilerinde rahatlıkla gelip vakit geçirebileceği, neredeyse bütün su sporlarına uygun yapısından dolayı bu konuda tercih edilen bir plajdır. Yazın yüzmek eğlenmek ve sıcaklardan bunalıp kendini serin sulara bırakmak, bunu yaparken ise insanlardan kalabalıktan uzak kalmak isteyen insanların gittiği, kışın ise doğal ortamı görmek ve hissetmek için, kuşları gözetlemek için giden insanların son derece memnun kaldığı ve bir daha gitmek istediği bu plajı sizler de görmelisiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap