1. Ana Sayfa
  2. Kamp Alanları
  3. Artvin Kamp Alanları 2021

Artvin Kamp Alanları 2021

artvin kamp alanları

Artvin Kamp Alanları 2021: Türkiye’nin en kuzeyinde Karadeniz in en doğusunda yer alan Artvin bol yeşil ormanlarıyla, bu ormanların sağladığı bol oksijenli ve müthiş bir manzarayla dünyada cenneti arayanlara kamp yapmak için muhteşem bir seçenek olarak Artvin kamp alanları karşılarına çıkmaktadır.

artvin kamp alanları

  • Şavşat’ta bulunan Arsiyan yaylası; Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan bu yayla şehir merkezine 105 Kilometre uzaklıkta olup ulaşımın özel araçla sağlabileceği bir yayladır. Sunduğu mükemmel doğa manzarasının yanında içerisinde büyük ve küçük bir çok gölü barındırır. Bu yaylayı göre halkı yaz mevsiminde kullanarak tarım alanında çeşitli faaliyetler sergilerler. Bu kamp alanında hem çadır hem de karavan kampı yapılabilmeli imkanı bulunmaktadır. Kamp alanını kullanmak için ise hiçbir ücret talep edilmemektedir.
  • Arhavi‘de bulunan Mençuna şelalesi; Artvin’in Arhavi ilçesinde yer alan bu şelale şehir merkezine 85 km uzaklıkta yer alıyor. Bölgeye ulaşmak için ise kişisel araçlarınızın kullanılması gerekmekte. İçinde barındırdığı yeşilin her tonuyla ön plana çıkan Mençuna Şelalesi Artvin’e gelen ziyaretçinin en çok uğradığı noktalar arasındadır bu sebeple Artvin kamp alanları arasında ilk akla gelen yer olma özelliği taşımaktadır. Doğasıyla oldukça ilgi çekmeye yeten Mençuna Şelalesi hem çadır hem de karavan kampı yapmaya imkan sunmaktadır. Kamp ücreti ise alınmamaktadır.
  • Camili Gorgit tabiat alanı; bu tabiat alanı Artvin’in Borçka ilçesinde yer alır ve özel araçlar ile ulaşıma imkan verir. Yemyeşil ağaçların sağladığı tertemiz havayla çok çeşitli bir bitki türüne sahiptir. Camili Gorgit tabiat alanı yıl boyu bir çok ziyaretçi ağırlamaktadır. Bu tabiat alanında yüzlerce yıllık ağaçlar olduğundan kampçıların oldukça fazla ilgi gösterdiği kamp alanları arasına girmektedir. Eğer göç mevsiminde kamp kurarsanız yüzlerce çeşit kuş turu görmenize olanak sağlamaktadır. Kamp ücreti ise alınmamaktadır.
  • Deriner barajı; Mescit dağı üzerinden akan Çoruh Nehri’nin üzerine kurulu olan Deriner barajı şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer almaktadır. Çoruh nehrinin üzerine kurulu olduğu için yeşilin tam ortasında bulunan Deriner barajı barındırdığı mavi tonuyla oldukça ilgi çekmektedir. Türkiye’nin sayılı büyük barajlarından olan Deriner barajı hem çadır hem de karavan kampı yapma imkanı sunmaktadır. Kamp yapmanın yanı sıra yöre halkı için günlük piknik olarak da kullanılmaktadır. Göl kenarında bulunan Deriner barajı hiçbir kamp ücreti almamaktadır.
  • Şavşat’ta bulunan Karagöl kamp alanı; Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan Karagöl kamp alanı şehir merkezinde 88 km uzaklıkta olup Artvin’in doğa harikası sayılmaktadır. Karagöl, Artvin’in en popüler turizm yerleri arasında gösterilmektedir. Yazın ya da kışın fark etmeksizin sürekli ziyaretçi akınına uğrayan Karagöl ulaşım kolaylığı sebebiyle hem çadır hem de karavan kampı yapmak isteyenler için idealdir. Kamp yaparken aynı zamanda mükemmel fotoğraflar çekip uzun yürüyüşler yapmak isteyenler için birebir olan bu kamp alanı göl kenarında bulunup ücreti ise olmamaktadır.
  • Cehennem Deresi kanyonu; Artvin’in Ardanuç ilçesinde bulunan cehennem Deresi kanyonu, şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunmakta. cehennem deresi içerisinde barındırdığı dik kayalardan bu kanyona ulaşım için özel araç olmak gerekir. Ülkemizin saklı cenneti olarak gösterilen cehennem deresi kanyonu bilinirliğinin az olması sayesinde oldukça sakin bir kamp alanıdır. Bölgede bulunan dik yamaçları tırmanma, çadır kampı yapma ya da bölgenin gizemli sakin yerlerini keşfetme imkanları ile özellikle macera severleri kendine çekmektedir. Kamp ücreti ise bulunmamaktadır.
  • Borçka’da bulunan Meral Şelalesi; Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Meral Şelalesi, içerisinde bulundurduğu doğal güzellikleri ile şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunur ve ulaşım özel araçlarla yapılır. Barındırdığı manzaranın mükemmelliği sebebiyle Artvin’in gezenlerin listelerinin en başında bulunmaktadır. Kamp yaparken doğa fotoğrafları çekmek isteyenler için imkan sunan Meral şelalesi aynı zamanda içerisinde bulundurduğu gölet sayesinde sıcaklarda serinlemeye imkan vermektedir. Bu şelalenin özelliği Türkiye’nin en çok yağış alan noktalarından biri olmasıdır. Bu sebeple buraya giderken yaş için hazırlıklı gitmemizde fayda vardır. Kamp ücreti ise bulunmamaktadır.
Yorum Yap

Yorum Yap