1. Ana Sayfa
  2. Yurtiçi rehberi
  3. Antalya Kaş Gezi Rehberi 2021

Antalya Kaş Gezi Rehberi 2021

Antalya kaş

Antalya Kaş Gezi Rehberi

Antalya’nın en güzel duraklarından biri olan Kaş’ta görmeniz gereken 10 yer sizi bu ziyaretten keyif almaya götürecek.

Kaş’ta görmeniz gereken  bu büyüleyici doğayı keşfederken harika fotoğraflar çekmeniz için sizi motive edecektir. Son derece özel bir alana sahip olan ve manzarasıyla dikkat çeken Kaş’ta gezeceğiniz birçok müze ve ören yeri bulacaksınız. Açık ve kapalı alanlarını keşfedeceğiniz bu tarihi dokuyu gezmeniz için size rehber olacak bir yazı hazırladık. İşte mutlaka gezmeniz gereken yerler!

1. Uzun Çarşı

Cumbalı evleri ve dükkanları gezerken karşınıza çıkan kral mezarının olduğu Uzun Çarşı mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri olarak değerlendirilebilir. El yapımı ürünlerin bulunduğu birçok hediyelik eşya dükkanı ve cafeyi ziyaret edebileceğiniz çarşıda çok sayıda kral mezarı ve lahiti inceleyebilirsiniz. Buradaki etkileyici kral mezarı Kaş’ta görmeniz gereken 10 yer arasında ilk sırada diyebiliriz.

kaş uzun çarşı

 

2. Patara Antik Kenti

Kaş merkeze 40 km mesafede bulunan bir antik kent olarak Patara çok özeldir. Dünyaca ünlü plajı gibi antik kenti de mutlaka gezilmesi gereken bu bölgede Müze Kart ile gezebilirsiniz. Burayı ziyaret etmek için özel turlara katılabileceğiniz gibi araç kiralayarak da birçok lokasyon tercih edebilirsiniz. Özellikle antik kent ziyaretleriniz için önemli olan müze kartınızı yanınıza almayı unutmayın!

patara antik kentine nasıl gidilir

3. Xanthos Antik Kenti

Kaş’taki antik kentler son derece etkileyici ve özeldir. Bu yüzden bunlardan biri olarak Xanthos antik kentini ziyaret edebilirsiniz. Kaş merkeze 50 kilometre mesafede bulunan bu antik kent, UNESCO dünya mirasları arasında mutlaka görülmelidir.

xanthos antik kenti

4. Uyuyan Dev

Mitolojik efsaneye göre birbirine aşık iki aşığı dağa çeviren Olimpos Tanrıları Kaş’taki Prometeus ve Meiss’teki sevgilisini bu şekle dönüştürmüş. Buradaki devasa alanlar ve eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz. Gün batımını incelemek istediğinizde en iyi seçeneklerden biri olarak bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

uyuyan dev gün batımı

5. Demre

Myra antik Kenti’nde Aziz Nikola Kilisesi’nde bulunan Demre’de görülmesi gereken yerlerden bir. Hıristiyanların Hac yolu için önemli bir durak olan bu kilisede Noel Baba etkinlikleri de yapılıyor. Mavi yengeçler de burada görülebiliyor.

demreye nasıl gidilir

6. Batıkşehir

Kekova tekne turları katılıp göreceğiniz Batıkşehir kalıntılarına ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu etkileyici görünümü ortaya çıkaracak olan çok sayıda etkinlik için liman kentinde işlevsel bir şekilde mavi tur yapabilirsiniz.

batık şehire nasıl gidilir

7. Likya Uygarlıkları Müzesi

Demre’de bulunan bu müzede çeşitli hamamlar, sinagoglar, sarnıçlar ve tahıl ambarları ziyaret edilebilir. Bölgenin tarihi hakkında kısa bir fikre ulaşabilirsiniz. Bölgede zeytinyağı ve şarap gibi maddelerin sevkiyatının yapılmasını sağlayan birçok simülasyon da görebilirsiniz.

likya müzesine nasıl gidilir

8. Kaleköy

Likya Simena bölgesinde bulunan Kaleköy denize de girebileceğiniz bir alana sahiptir. Özellikle irili ufaklı mezar anıtlarını görebileceğiniz bu bölgede gün batımını da izleyebilirsiniz. Burada yaşayan az bir nüfus var. Çocuklar okula gitmek için deniz yolunu kullanıyor. Çünkü bölgeye karayoluyla ulaşım imkanı yok.

kaleköy kaş

9. Saklıkent Kanyonu

Bir deprem sonrası oluştuğu iddia edilen bu kanyon buz gibi suyu hissedebileceğiniz bir alanda gezmenizi sağlıyor. Buraya birçok tur düzenleniyor ve yaz sıcaklarında gezmek için ideal bir alan olarak biliniyor.

kanyona nasıl gidilir

10. Kalkan

Kaputaş ve Patara Plajı’nın bulunduğu bu bölgede çok sayıda İngiliz nüfus var. Özellikle villaların %80’i İngilizlerle dolu. Gece hayatı ve lüks otellerin bulunduğu bölgede çok sayıda lüks villa kiralayarak tatil yapabilirsiniz. Kaş’ta gezilecek yerler açısından son derece zengin bir bölgededir.

antalya kaş gezi rehberi
antalya kaş gezi rehberi
Yorum Yap

Yorum Yap