1. Ana Sayfa
 2. Kamp Alanları
 3. Antalya Kamp Alanları 2021

Antalya Kamp Alanları 2021

Antalya kamp alanları

Antalya Kamp Alanları 2021 :Türkiye’nin Toros dağları eteklerinde bulunan ve coğrafi olarak Akdeniz bölgesinde olan Antalya, her sene yüzlerce yabancı ve yerli turist ağırlamaktadır. Antalya’ya gelen tatilcilerin tercihleri her ne kadar deniz, gastronomi ya da kültürel yapılar gibi gözükse de gelen misafirlerin çoğunluğu kamp yapmak için gelmektedirler. Antalya’yı ziyarete gelenler kamp yaparak hem doğayı keşfedip hem de denizin güzelliğinden faydalanmayı kaçırmak istemezler. İşte Antalya kamp alanları.

antalya kamp alanları 2021
antalya kamp alanları 2021

Antalya Kamp Alanları 2021:

 • Kemer’de bulunan maden koyu; maden koyu, Antalya’nın Kemer ilçesinin Ulupınar Mahallesi’ne bağlı kamp yapmaya elverişli bir alandır. Ulaşmak için Tekirova’yı 10 km geçmek yeterlidir. Şehir merkezine uzaklığı ise 70 kilometredir. Maden Koyu’nda mavinin ve yeşilin her tonlarını görmek mümkündür. Maden koyuna gelirken ihtiyacınız olacak yiyecek gibi malzemeleri yanınızda getirmeniz gerekecektir çünkü burada yiyecek gibi ihtiyaçlarınızı almak için bir dükkan bulunmamaktadır. Kamp için hiçbir ücret alınmamakta ve konumu köy içindedir.
 • Beydağlarında bulunan Bostanlı Koyu; Beydağlarında bulunan bostanlı koyu Beydağları sahil milli Parkı’nın içerisinde bulunmakta. Şehir merkezinden 60 km daha giderek ulaşabilirsiniz. Bostanlı koyu, sessiz ve sakin bir koy olmakla birlikte çadırınızı güvenle kurup kamp yapabileceğiniz bir yerdir. Telefonlar çeker, ateş yakılmaya kontrollü olduğu sürece izin verilir. Bu kamp alanında balık da tutabilir yemekte bulabilirsiniz. Kamp ücreti alınmamakla birlikte bu kampın konumunu koy içerisinde bulunmaktadır. Antalya kamp alanları içerisinde ilk akla gelecek bir koy özelliği taşımaktadır.
 • Elmalı İlçesi’nde bulunan Avlan Gölü; Beydağları ve Elmalı arasında konum olan Elmalı avlan Gölü’nün çevresi kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Antalya şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunan toplu taşıma imkanı bulunmadığından kişisel arabanız ile Antalya’nın Elmalı ilçesine varıldıktan sonra Elmalı avlan gölünü kolaylıkla bulunabilmektedir. Eğer kamp yaparken bir göl manzarası ve yeşilin tüm tonlarını görmek istiyorsanız bu kamp alanı tercih edilebilir. Burada ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz herhangi bir dükkan olmadığından şehir merkezinden ihtiyaçlarımızı temin ederek gelmenizde fayda vardır. Kamp ücreti almamakla birlikte konumu göl kenarında bulunmaktadır.
 • Konyaaltı’nda bulunan Doyran Gölet‘i; Antalya’nın Konyaaltı ilçesinin Akdamar Mahallesi’nde bulunan bu kamp alanı Konyaaltı merkeze 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Antalya merkezden Doyran Gölet’ine otobüsler ile ulaşım mümkündür. Bu gölete geldiğinizde ateş yakabilir, yeşilin tadını doyabilir, göletin tadını çıkartabilirsiniz. Kamp ücreti olmamakla birlikte bu göletin konumu göl kenarında bulunmaktadır.
 • Kemer’de bulunan alacasu cennet koyu; Antalya’nın Kemer ilçesinin Çamyuva mahallesinde yer alan Bu koy ilçe merkezine 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eğer dağların arasında bir deniz keyfi yapmak istiyorsanız tercih edeceğiniz koy alaca su cennet koyu olacaktır. Kamp alanı ücreti bulunmamakla birlikte bu koyun konumu koy için dedir.
 • Kemer’de bulunan Beldibi gizli koyu; Antalya’nın Kemer ilçesinin Beldibi bölgesinde Bulunan bu kamp alanı Antalya şehir merkezine 25 km uzaklıkta olmakla birlikte saklı kalmış doğal güzellikleri görüp huzurlu bir ortam yakalamak isteyenlerin adresidir. Kamp ücreti olmamakla birlikte konumu ise koy içindedir.
 • Konya altındaki Gökdere köyü; Antalya’nın Konyaaltı ilçesinin Gökdere köyünde bulunan bu kamp alanı doğayı keşfetmek isteyen kamp severlere göredir. Kamp ücreti olmamakla birlikte konumu kırsal alandadır.
 • Konya altında bulunan Feslikan yaylası; Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Feslikan yaylası şehir merkezine 4 km uzaklıkta olmakla birlikte Antalya körfezi ile Beydağlarının arasından bulunan konumuyla ön plana çıkar. Burada yiyecek gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir çok dükkan bulunmaktadır. kamp ücreti olmamakta birlikte konumu ise yayla bölgesidir.
 • Konyaaltı’nda bulunan geyikbayırı kamp alanı; bu kamp alanı Türkiye’nin en büyük tırmanış bölgesi olma özelliğini taşımaktadır. Antalya şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan ve bir çok otobüs ya da dolmuşlar ile ulaşımın mümkün olan bir yerdir. Kamp alanını kullanmak ücretsiz olmakla birlikte konumu kırsal bir alandadır.
Yorum Yap

Yorum Yap