1. Ana Sayfa
  2. Vize
  3. Almanya Vize Davetiyesi 2021

Almanya Vize Davetiyesi 2021

Almanya Vize Davetiyesi 2021

Almanya Vize Davetiyesi 2021

Almanya’dan Vize İçin Davetiye Almanya’ya seyahat edecek olan kişilerin vize alması gereklidir. Bu vize işlemleri sırasında birçok resmi evrak hazırlanarak randevu gününde konsolosluklara teslim edilmesi gereklidir. Vize işlemleri yaptırılırken mutlaka her belgenin eksiksiz olması önem taşıyor. Bu evraklar içerisinde davetiye ise vizenin türüne göre mutlaka temin edilmesi gereken evraklardan biridir. Aile ve arkadaş ziyareti, ticari ve çalışma vizesi gibi vizeler alınacağı zaman mutlaka davetiyeye gereksiniminiz bulunuyor.

Almanya’dan vize için davetiye almanız gerektiğinde Almanya Vize Davetiyesi Nereden Alınır? mutlaka konsoloslukların belirlemiş oldukları kriterlere uygun bir şekilde vize alımı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Vize için gerekli olan davetiye Almanya’da yaşayan aile üyeleri, arkadaşlar ya da çalışılacak şirket tarafından gönderilmektedir. Bu nedenle belge üzerinde de gönderen kişilere ait olması gereken birtakım bilgiler vardır.

Almanya Vizesi İçin Davetiye Özellikleri

Almanya vizesi için başvuru yaptığınızda konsolosluklar bu ülkeyi seyahat esnasında nerede konaklamak istediğiniz hakkında bilgi edinmek isteyeceklerdir. Bu nedenle de Almanya’ya seyahat edecek kişiler eğer aile ya da arkadaşlarının yanında yani evinde konaklayacaklar ise mutlaka bir davetiye almaları gerekir. Eğer turizm amacı ile seyahat edilecek ise otel rezervasyonları başvuru sırasında mutlaka belirtilmelidir. Almanya vize davetiyesi özellikleri ise şu şekildedir:

  • Davetiyenin bir aydan daha eski olmaması gerekiyor.
  • Davetiye üzerinde hazırlandığı günün tarihi mutlaka bulunmalıdır.
  • Bilgiler arasında kimlik bilgileri, adres bilgileri ve ziyaret amacı belirtilmelidir.
  • Gönderen kişi ile davetiyeyi alan kişi arasındaki yakınlık derecesi mutlaka yazılmalıdır.
  • Kalış süresi de belirtilmelidir.
  • Davetiyeyi gönderen kişi eğer oturum iznine sahip ise bu izin bilgilerinin de davetiyede yer alması gereklidir.
  • Alman vatandaşı bir kişi gönderiyor ise nüfus kağıdının fotokopisi mutlaka davetiyeye eklenmelidir.

Bunların yanında eğer ziyaretler davet eden tarafından finanse edilecek ise mutlaka bu kişilerin finansal durumunu gösteren belgeler de davetiyeye eklenmelidir.

Almanya Vize Davetiyesi Nereden Alınır?

Almanya vize davetiyesi alabilmek için kişiler kendi bulundukları yerin belediyesine başvuru yapabilirler. Bu belgenin mutlaka Almanya Belediyesi tarafından onaylı olması gerekiyor. Davetiyeyi alacak kolan kişiler yaşadıkları bölgenin belediyesine kimlik belgeleri ile giderek talep edebilirler. Davetiye alımı sırasında dilekçe yazılması ve hangi nedenle davetiye istenildiği detaylı olarak belirtilmelidir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap